ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8873436
*
nr 887 3436
Spegel
höjd: 175
Utrop:
600 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2014
kl 18:56:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 17:16:12
1
100 kr
10/4 15:32:17
2
250 kr
11/4 00:14:25
3
500 kr
11/4 17:56:21
2
600 kr
14/4 00:46:18
3
1.400 kr
14/4 06:36:56
2
800 kr
14/4 07:47:11
2
1.000 kr
14/4 09:20:15
4
1.700 kr
14/4 18:49:12
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 887 3436
Spegel
höjd: 175
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 17:16:12 | 1 | 100 kr |
10/4 15:32:17 | 2 | 250 kr |
11/4 00:14:25 | 3 | 500 kr |
11/4 17:56:21 | 2 | 600 kr |
14/4 00:46:18 | 3 | 1.400 kr |
14/4 06:36:56 | 2 | 800 kr |
14/4 07:47:11 | 2 | 1.000 kr |
14/4 09:20:15 | 4 | 1.700 kr |
14/4 18:49:12 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27